מסגריית נווה צבי בע"מ
 

ניקוי בחול

למעלה


תהליך הניקוי בחול, המכונה גם התזת חול, משמש להסרה של חלודה, לכלוך, שמן ושאריות צבע מהמתכת. גרגרים של אלומיניום אוקסיד (ה"חול") נדחפים על ידי זרם חזק של אוויר אל עבר האובייקט שאותו מנקים. החיכוך בין הגרגרים לפני השטח מסיר את השכבה הלא רצויה.

הכנה לצביעה
התזת חול משמשת בעיקר כהכנה לצביעה - המשטח נותר נקי מגורמים שעלולים להוביל להתקלפויות, והחספוס שנוצר מחזק את אחיזת הצבע. הסרת המזהמים ויצירת המשטח המחוספס הופכים את ניקוי החול לסעיף חובה בכל מפרט של מהנדס צבע. צביעה ללא ניקוי חול של שטחים מגולוונים בעזרת צבעים המיועדים להשמה על אבץ, יוצרת חספוס כימי, שלאורך זמן אינו מספק אחיזת צבע שמניחה את הדעת, ולכן ניקוי חול הינו שלב הכרחי לפני גלוון וצבע. מסגריית נווה צבי מעניקה למוצר, שהורכב על ידה, ועבר ניקוי חול, ציפוי אבץ, צביעה בצבע יסוד ובצבע עליון, אחריות של עד 5 שנים (בהתאם לסוג הצבעים המיושמים).

זכוכית
את התהליך ניתן לבצע גם על פני זכוכית בעזרת תבנית, על מנת ליצור איורים. האזורים בזכוכית בהם פגעו הגרגרים הופכים לאטומים, בעוד ששאר הזכוכית נשארת שקופה.

במסגריית נווה צבי קיים "חדר חול" גדול בו מבוצע התהליך. ניתן להכניס לתוכו עצמים בגודל של מספר מטרים לצורך ניקויים.

 

חלונות ודלתות בפרופיל בלגי

למעלה


מסגריית נווה צבי מתמחה בייצור של חלונות ודלתות בפרופיל בלגי, העשויים מברזל. הפרופיל הבלגי הינו חזק ויציב, אך בעל מראה דק ועדין. זאת לעומת חלונות ודלתות מאלומיניום, אשר מכתיב שימוש בפרופילים עבים ומגושמים. בעזרת הפרופיל הבלגי ניתן ליצור חלוקות של הפתח על פי בקשת הלקוח / האדריכל, ובכך להגיע לתוצאות מגוונות וייחודיות. שילוב של זכוכיות מסוגים שונים, לדוגמה זכוכיות שקופות וחלביות באותו חלון, יוצר מראה מעניין ומשרת את צרכי הלקוח מבחינת יצירת פרטיות, מניעת חדירה של שמש או שימוש בתאורה טבעית. המינימליות של הפרופיל אינה יוצרת מחסום בין הפנים לחוץ, אלא גורמת לתחושה של מרחב גדול יותר. תהליך הייצור כולו מבוצע בעבודת יד, תוך הקפדה על פרטים, בדיוק רב ועל ידי בעלי מקצוע מנוסים. איכויות אלה של הפרופיל הבלגי הופכות אותו למועדף על ידי אדריכלים רבים, והוא נחשב ליוקרתי.

אלה הם שלבי הייצור - הכל על פי המפרט שמבקש הלקוח:

מסגרות - מוטות של ברזל בפרופיל בלגי נחתכים לפי מידה, מרותכים, ומושחזים.

פרזול - על המסגרת מורכבים מנגנוני נעילה, צירים וידיות. קיים מגוון רחב של מנגנוני נעילה המספקים מענה לכל דרישה. מנגנוני הנעילה מאופיינים על פי מספר נקודות העגינה שלהם, על פי האפשרות להשתמש במפתח, ועל פי רמת האבטחה שהם מספקים. גם מבחינת הצירים קיים מבחר - לדוגמה: צירים רגילים, צירי מספריים וצירי קיפ. ניתן להזמין ידיות ברזל סטנדרטיות או ידיות ברזל בנפחות - הכל בעבודת יד. חלקי הפרזול מפורקים בשלב זה, ומורכבים בשנית לאחר התקנת המוצר.

ניקוי חול - הברזל מנוקה מכל המזהמים לקראת המשך הטיפול למען עמידות לאורך שנים. ראו הסבר מפורט על ניקוי חול.

ציפוי באבץ - ציפוי זה מגן על הברזל מפני חלודה ומחזק את אחיזת הצבע. ראו הסבר מפורט על ציפוי אבץ.

צביעה - בחירת הגוון וסוג הצבע נעשית על ידי הלקוח / האדריכל. מפרט הצבע המומלץ על ידי מסגריית נווה צבי הינו צבע יסוד אפוקסי וצבע עליון פולואוריתני אקרילי.

הובלה והרכבה - המוצר מובל אל אתר ההרכבה ומותקן. רכיבי הפרזול מורכבים בשנית, ואיטום נעשה בהתאם לצורך.

זיגוג - הזכוכיות מחוברות לברזל בעזרת סיליקון.

אחריות - לפני המסירה המוצר נבדק לפגמים בגימור ובאיטום. מוצר שמסגריית נווה צבי מוסרת לאחר שביצעה את כל השלבים הנ"ל זוכה לעד 5 שנים של אחריות.

ניתן להתרשם מעבודות שבצענו בתחום הפרופיל הבלגי בגלריית התמונות.

 

ציפויים של אבץ ונחושת בהתזה חמה

למעלה


מהי חלודה?
כאשר ברזל נמצא חשוף לאוויר, הוא מתרכב עם החמצן והמים שסביבו בתהליך הנקרא שיתוך (בלועזית: קורוזיה), ונוצרת חלודה. החלודה מתפוררת, ובכך פוגעת בחוזק הברזל ובמראה שלו. התופעה מתרחשת גם כאשר הברזל מכוסה בשכבה של צבע - החלודה נוצרת תחת הצבע תוך שנים בודדות, והוא מתקלף.

גלוון
בתהליך הגלוון הברזל החשוף מצופה בשכבה של אבץ.

מהם היתרונות של ציפוי האבץ לעומת ברזל חשוף?

● האבץ מתחמצן במקום הברזל ובכך מגן עליו.

● התחמצנות האבץ איטית פי כמה מהתחמצנות הברזל, תכונה המקנה לברזל עמידות טובה יותר לאורך זמן.

● תחמוצת האבץ הינה אבקתית, ובניגוד לתחמוצות הברזל, היא אינה פוגעת בשלמות פני השטח של החומר.

● ציפוי האבץ מקנה לפני השטח חספוס, אשר מגדיל את שטח המגע עם הצבע, ומחזק פלאים את אחיזתו.

השילוב של ציפוי אבץ וצבע יוצר מערכת הגנה מצוינת על הברזל, ושומר עליו לאורך שנים רבות הן מבחינה אסתטית והן מבחינת חוזק מבני. על כן ציפוי האבץ הינו סעיף חובה בכל מפרט של מהנדס צבע.

מסגריית נווה צבי מעניקה למוצר, שהורכב על ידה, ועבר ניקוי חול, התזת אבץ, צביעה בצבע יסוד ובצבע עליון, אחריות של עד 5 שנים (בהתאם לסוג הצבעים המיושמים).

כיצד מבוצע תהליך הציפוי?
במסגריית נווה צבי תהליך ציפוי הברזל באבץ מתבצע בהתזה חמה. אקדח התזה מיוחד, המוזן בחוט של אבץ, יוצר להבה המתיכה את החוט. האבץ המותך מותז מכיוון האקדח אל עבר הברזל על ידי לחץ אוויר, ועל הברזל נוצר ציפוי המגן. הכיסוי נעשה באופן הדרגתי, ולכן ניתן לשלוט על עוביו. באותו אופן ניתן לצפות גם בנחושת.

 

מסגרות כללית - מדרגות, מעקות, שערים, גדרות וסורגים

למעלה


מסגריית נווה צבי עוסקת גם במוצרי מסגרות כללית - מדרגות לולייניות ורגילות, מעקות, שערי כניסה, גדרות וסורגים לחלונות. תהליך הייצור הינו ידני, וישנה הקפדה יתרה על דיוק העבודה. ניתן לשלב אלמנטים של נפחות, עץ וכיפופים מיוחדים. התוצאות הינן ייחודיות ומקנות למבנה אופי.

אלה שלבי הייצור, הנעשים לפי מפרט אותו מבקש הלקוח:

מסגרות - פרופילים שונים של ברזל נחתכים לפי מידה, מרותכים, ומושחזים.

פרזול - בשערים יש לבצע תהליך של פרזול: הרכבה של צירים, מנגנוני נעילה, מערכות אינטרקום ומכלולים לפתיחה בשלט רחוק. ניתן להזמין ידיות ברזל סטנדרטיות או ידיות בנפחות. חלקי הפרזול מפורקים בשלב זה, ומורכבים בשנית לאחר התקנת המוצר.

ניקוי חול - הברזל מנוקה מכל המזהמים לקראת המשך הטיפול למען עמידות לאורך שנים. ראו הסבר מפורט על ניקוי חול.

התזה באבץ - ציפוי זה מגן על הברזל מפני חלודה ומחזק את אחיזת הצבע. ראו הסבר מפורט על ציפוי אבץ.

צביעה - בחירת הגוון וסוג הצבע נעשית על ידי הלקוח / האדריכל. מפרט הצבע המומלץ על ידי מסגריית נווה צבי הינו צבע יסוד אפוקסי וצבע עליון פולואוריתני אקרילי.

הובלה והרכבה - המוצר מובל אל אתר ההרכבה ומותקן. בשערים רכיבי הפרזול מורכבים בשנית.

אחריות - לפני המסירה המוצר נבדק לפגמים בגימור ובהרכבה. מוצר שמסגריית נווה צבי מוסרת לאחר שביצעה את כל השלבים הנ"ל זוכה לעד 5 שנים של אחריות.

ניתן להתרשם מעבודות מסגרות שבצענו בגלריית התמונות.

 

© כל הזכויות שמורות למסגריית נווה צבי בע"מ
רחוב אברבנאל 15, תל-אביב. טלפון סלולרי 052-2578405, פקס 03-6832292